HELDRON OÜ soovitab!

* TRABIFLEX OÜ - hüdraulika ja kinnitusvahendid
www.trabiflex.ee

* Maja ja Maa ekspert OÜ - remont- ja ehitustööd vundamendist võtmeni!

www.majamaa.ee

 

Milline droon osta?

01.02.2018

FOTO: shutterstock.com

Droonid on viimasel ajal palju populaarsust võitnud seadmed ning küllap leidus õnnelikke kes ka möödunud pühade ajal mõne sellise oma kingikotist leidsid. Kindlasti on aga ka palju neid, kes alles peavad plaani omale droon soetada, kuid ei tea veel päris täpselt millist valida või mida drooni ostmisel jälgida. Loodetavasti on alljärgnev selles osas abiks, kirjutab Mart Laanemägi tehnoloogiaportaalist Digitark. 

 

Eelkõige tuleb loomulikult mõelda sellele, milleks drooni kasutama hakatakse. Kui mõttes on soetada esimene seda laadi aparaat ja esialgne soov on sellega niisama lõbutseda ja mõned lennukatsetused teha, siis sobib kindlasti ka odavam ja lihtsam seade. Need aga kes soovivad drooni tõsisemalt kasutada ja ka korralikku videopilti toota, peavad paraku suurema summa välja käima. Seega vaatamegi nüüd pisut erinevaid droonitüüpe lähemalt.

MIKRODROONID

Kõige lihtsamad ja soodsamad lennumasinad jäävad oma hinnaklassilt saja euro ümbrusesse ning tinglikult võiks neid nimetada ka mänguasjadeks.

Oma mõõtmetelt on need pisikesed ning suhteliselt väikese võimsusega, ehk teisisõnu aeglased ja ei lenda väga kõrgele. See aga teeb need ka võrdlemisi ohutuks ja vaikseks nii, et  neid on mõnel juhul võimalik lennutada isegi siseruumides. Lühikene on ka nende lennuaeg, jäädes reeglina alla 10 minuti, enne kui pisike aku tühjaks saab ja lisavoolu nõuab. Tavaliselt toimub selliste droonide juhtimine nutitelefoni või tahvelarvuti abil vastavat äppi kasutades, kuigi leidub ka mudeleid, millel on komplektis lihtsakoeline juhtpult. Kaamera on sellistel droonidel vahel küll olemas, kuid see on pigem kehva pildiga ning drooni sisemälu on samuti väike nii, et palju ja häid pilte paraku teha ei saa. Aga see ei ole ka nende seadmete eesmärk. Selleks on pigem mõnus ajaviide ja niisama mängimine ning lendama õppimine.

Nii võikski öelda, et esimese kogemuse saamiseks on seda tüüpi seadmed küllaltki lõbusad ja head, kas või seetõttu, et katki minemise puhul pole kahju väga suur. Aga katki ühel algajal üks droon varem või hiljem paraku läheb.

ALGTASE

Seejärel tulevad juba suuremad aga ka pisut kallimad seadmed. Need jäävad hinna poolest mõnesajast kuni ca viiesaja euroni.

Oma mõõtmetelt on need juba suuremad ja pakuvad rohkem päris drooni tunnet. Seda seetõttu, et nende lennukaugus ja lennukiirus ning ka lendamisel tekitatav heli, on oluliselt suuremad võrreldes eelmise grupi droonidega. Lisaks on nende kaamerad sõltuvalt seadmest juba tuntavalt paremad ning võimaldavad heades oludes üsna head videopilti. Samuti saab lisada mälukaardi. Mitmetel selle klassi droonidel on juba ka oskus ennast ise teatud kõrgusel hoida ning võimekus osava piloodi käes ka küllalt hästi manööverdada. Nii mõnelegi seadmele pakutakse ka lisavarustusena akusid ning tiivikuid, lisavõimalused mis võivad teatud oludes suureks abiks olla.

Seega juhul kui kallist seadet osta ei soovita, kuid päris mänguasjaga ka leppida ei taheta, tulekski just selle hinnaklassi poole vaadata. Algaja saab kindlasti kätt harjutada ning tekib arusaam, kas drooniga lendamine on midagi tema jaoks või mitte.

Loe lisaks Digitargast.

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!

 

 

 NB! HULGI OSTJATELE JA EDASIMÜÜJATELE HINNAD KOKKULEPPEL,KÜSI PAKKUMIST!

Lisainfo info@heldron.com või +372 5681 9981